MARI DOGS - dog handling a canisterapie, Border teriér krycí pes Avico de Marco's Hunter

English

KONTAKT

MARIKA MICHAJLOVÁ

Brno - Kohoutovice
CZ tel.: +420 736 658 045
CZ/AJ E-mail: marika.bessy@seznam.cz

MARIKA MICHAJLOVÁ

Kynologii se věnuje již od roku 2002, kdy začínala cvičit se svojí první fenkou Kavalír King Charles Španěla Bessy. Věnovaly se širokému spektru psích sportů, kde získávala bohaté zkušenosti pod vedením zkušených instruktorů. Postupem času se věnovala sportovní kynologii, agility, loveckému výcviku, canisterapii, dogdancingu a coursingu. Úspěšně závodily ve většině těchto sportů. Spolu navštěvovaly Psí školu K-9, kde byla seznámena s výcvikem psů, vystavováním, jejich výchovou. Jak šel čas, měla možnost cvičit pejsky z kurzů, přímo od klientů, nebo zaskakovat za instruktory a když bylo potřeba vést kurzy. Od té doby dostávala možnosti k samostatnému výcviku psů mimo cvičiště.

Novou velkou zkušeností bylo působení v nově otevřeném výcvikovém centru Psí Park, kde se cvičí pouze na principech pozitivní motivace a shapingu. Zde vedla kurzy poslušnosti pro začátečníky, štěněcí školky, příprava na CT zkoušky a výstavy.

O její práci se psy, především v oblasti canisterapie, byla publikována řada článků.

Její velkou vášní jsou plemena typu bull a sporty určené pro tato plemena, kde se pravidelně s fenou Amerického pitbullteriéra Ájou umísťovaly na nejvyšších příčkách. Je zastánkyní pozitivní motivace psů a moderních metod při výcviku, kdy pes nepracuje protože musí, ale protože chce a baví ho to.